Handmade byznys neboli vyrob si sám

Handmade výrobky se vždy velice cení, jelikož jsou vyrobeny ručně a mají duši. Je to koníček, který dělá lidi šťastným a mají možnost vlastní prací obdarovat svou rodinu nebo blízké.  Handmade prožívá celkově velký rozkvět. Materiály i nástroje k tomu potřebné seženete za přijatelnou cenu, jsou dobře dostupné a pracujete doma ve svém volném čase. Tento koníček se stává handmate byznysem v okamžiku, kdy Vám začne velice přerůstat přes hlavu. V tom momentu si spousta těchto výrobců klade důležitou otázku, zda zůstat na bodě koníčku anebo koníček přeměnit na byznys. Vyrábět můžete různé výrobky ze dřeva, plést, háčkovat, šít, vypalovat keramiku nebo třeba vyrábět mýdla. Ale výčet možnosti je mnohem větší. Je však důležité si promyslet zda tento byznys má být pro Vás pouze koníčkem anebo stálým výdělkem.
tkalcovský stav
 

Dobrá reklama je půlka úspěchu

 
I když budete mít sebekrásnější výrobky zisky Vám to nepřinese. Je potřeba dát o sobě vědět. A jakým způsobem? Velkým tahačem je určitě prostředí online světa. Velmi oblíbený portál pro Handmade výrobky je Fler, kde přes svůj profil prezentujete a následně prodáváte výrobky. Dalším skvělým místem pro reklamu je sociální síť jako je Facebook nebo Instagram kde pouze sdílíte fotky, co jste zrovna vytvořili. A to budete koukat, ke kolika lidem díky Vaším přátelům se Vaše fotky s Vaší výrobou dostanou. Velmi oblíbenou činnosti je v dnešní době psaní blogu a točit amatérská videa, která se poté nahrávají na Youtube. A samozřejmě nejúčinnější je reklama přes doporučení.
 hrnčířský kruh

Úspěšný prodej Handmade byznysu

 
Úspěšný prodej DYI výrobků probíhá online na internetu nebo prodejem na živo na různých trzích a jarmarcích. Každý tento prodej má své velké pro, ale také velké proti. Proto si vždy zvažte co je pro Vás více přijatelné. Aby byl byznys úspěšný je důležité si určit cenu. Co si budeme vykládat je to jedna z těch těžkých věcí v tomto oboru. Mnoho prodejců má strach, že jejich cena je přemrštěná, když ji porovná s cenami v obchodech. Podle čeho tedy cenu určit?
·         Opotřebení nástrojů
·         Energie jako je voda, elektrika, plyn
·         Základní cena materiálů
·         Další náklady jako je poštovné za materiál, dopravné k zákazníkovi, CLO pokud nakupujeme zboží ze zahraničí
·         Náš čas strávený nad výrobou

Doporučené články