Intradenní obchodování

Jedná se o způsob spekulace na kapitálových trzích. Má-li trader, čili obchodník, volné finanční prostředky, může je při burzovním obchodování zhodnotit i uvedeným stylem. V podstatě to znamená, že trader nedrží své pozice přes noc – jeho obchod probíhá v rozmezí minut či hodin. A obvykle při menších cenových pohybech. V malém časovém úseku je pravděpodobná i nižší oscilace cen. Je možné začít obchodovat s nízkým stavem účtu a přitom získat vysoké výdělky. Ale i naopak.

stock-exchange-921606_960_720

Intradenní obchodní marže je nižší než overnight marže = nižší kapitálové nároky = nižší riziko. A přitom všem může jít o značně lukrativní záležitost.

Při day traidingu je vhodné mít vypracovánu osobní strategii a obchodní plán, kterých je nutné se držet. Rychlost a rozhodnost je obchodníkovou důležitou valutou – na dlouhé přemýšlení o tom, zda obchod vezme či nikoliv, většinou není prostor. Mnohdy jde jen o vteřiny a příležitost uzavřít výnosnou transakci je ta tam.

dollar-1959740_960_720

Někdy se stane, že trader podlehne okamžitým emocím, plánu se nedrží, momentální cenový pohyb ho vyvede z míry a on učiní nepředložené kroky. A to může být fatální, hlavně pro jeho účet. Intradenní obchodování tedy nemusí být úplně vhodné pro psychicky nezralé jedince. Je skoro nezbytné důsledně postupovat podle předem promyšleného a propracovaného solidního systému.

Výhody intradenního obchodování

  • každý večer trader ví, jak je na tom a nemusí se obávat toho, jakým směrem se bude trh ubírat přes noc
  • dostatek obchodních příležitostí
  • časová flexibilita
  • tréninky na bezplatných simulátorech

Nevýhody IO

  • náročné pro začínající obchodníky; jednak časově, neboť se musí naučit pracovat s technickou a fundamentální analýzou, stráví spoustu času u PC sledováním grafů, věnují se každodenní přípravě a vedení deníku, a rozpitvávají jednotlivé komodity, aby se o nich dověděli co nejvíce – bez toho všeho není možné jejich počínání považovat za obchod, nýbrž za hazard; značná je i psychická náročnost

Doporučené články