Nejlepší programy na editaci videí


Avidemux
Avidemux je skvělý video editor. Můžete v něm stříhat nebo spojovat klipy. Také v něm naleznete mnoho filtrů. Program dále nabízí funkci upravování jasu nebo kontrastu.
WeVideo
Další z bezplatných editorů, který disponuje jednou skvělou věcí. Přidá vám 5 GB úložného prostoru v cloudu. Pokud chcete nahrávat na videa na sociální sítě, video nesmí mít víc než 5 minut.
V tomto programu můžete stříhat, spojovat klipy, přidávat do nich muziku. WeVideo také disponuje celou řadou speciálních efektů
vymotaný film
Windown Movie Maker
Asi neznámější program na editaci videí. Je skvělý pro začátečníky. Disponuje jednoduchým ovládáním a je úplně zdarma. Některé systémy Windows už ho mají automaticky nainstalovaný. Windows 7 nabízí alternativu v podobě Windows Live Movie Maker, který je součásti Windows Live Essentials. Program funguje na stejném principu jako klasický movie maker, s tím rozdílem že je více zaměřený na sociální sítě a sdílení videí na internet.
VSDC Free Video Editor
Tento video editor je trošku složitější na ovládání ale i tak stojí za zkoušku. Na internetu existují nejrůznější tutoriály, takže se nemusíte bát že vám nikdo nic nevysvětlí. Když se to všechno naučíte, odměnou vám bude skvělý editační program. VSDC vám umožní i vypálení videa na CD.
filmová páska ilustrace
Pinnacle Studio
Pinnacle Studio je velice oblíbený video editor. Mnoho lidí na něm začínalo. Můžete ho koupit v několika různých edicích (Studio HD Ultimate, Studio, Studio HD, Studio Plus). Jednotlivé verze programu se liší cenou a také funkcemi.
Tento program má skvělé uživatelské prostředí. Negativní stránkou tohoto programu je jeho nestabilita.
Adobe Premiere Pro
Skvělý video editor, který je založen na práci s časovou linkou. Program vytvořen jako 64-bitová aplikace, takže ho nespustíte na 32-bitových systémech. Program obsahuje mnoho filtrů, efektů a práce s audiem je také skvělá.

Doporučené články