Finanční otázky

Kolik bereme Fahd.cz? Je otázka mnoha lidí. Hodně lidí zajímá, kolik ten druhý člověk bere peněz, kolik má na výplatu. Víte, ale ne každý má rád tuto otázku nebo ne všechny lidi tato odpověď zajímá. Ale je taky hodně lidí, kteří to berou jako urážku, když se jich někdo zeptá na výdělek. Musím říct, že jsem toto nikdy nepochopila. Vždyť co je na tom, když se někoho zeptám, kolik bere peněz? Mě osobně na tom nic špatného nepřijde. Je mi úplně jedno, jestli se mi někdo zeptá, kolik beru peněz nebo kolik bereme jako celá rodina. Vždyť je to podle mě úplně klasická otázka a vlastně i praktická. Když si například bereme půjčku či podobný produkt, tak se nás v bance vždy zeptají na náš příjem.

Peníze potřebuje každý

A my jim ho musíme dát, i kdybychom nechtěli. V takovém případě, když odmítneme sdělit naši výši platu, tak půjčku zcela jistě nedostaneme. Takže v tom případě ani nemá cenu žádat si o nějaký úvěr či hypotéku. Jednou se mi stalo, že jsem byla s dávnou kamarádkou na kávě si popovídat v jednom baru. A jen tak mimo řeč jsem se jí zeptala, kolik bere výplatu, protože jsme se bavily o našich zaměstnání, ona si ho velmi vychvalovala a ještě řekla, že před nedávnem povýšila na lepší pozici. Na takovou, jakou si vždy přála. Pogratulovala jsem jí a pak jsem se jí nic netušíc zeptala, kolik peněz bere. A víte, jak reagovala?

Někomu vadí se bavit o penězích.

Podle mě přehnaně moc negativně. Začala se mě ihned vyptávat, co je mi do toho, proč mě to zajímá a jestli jí náhodou prý nezávidím. Samozřejmě, že jsem jí nezáviděla, vždyť já mám práci, která mě hodně baví a naplňuje, takže nemám co závidět. Navíc jsem nepochopila, proč jí ta moje otázka tak vadila, když ona se mě pět minut předtím taky zeptala, kolik beru peněz v práci. Úplně v pohodě jsem jí odpověděla a ona jen pokývala hlavou. Takže jsem si myslela, že asi ona závidí mě, že má menší plat a nechce mi říct ten svůj nižší. Taky vás toto finanční téma zaujalo? Můžete se podívat na náš web. A pozor na to, koho se ptáte na plat.

Doporučené články