Kde najdeme pravou krásu?

Když se řekne krása, tak co se Vám vybaví? Pokud se zeptáte mužů, tak jediné, co Vám odpoví je ženská krása. Ano, ženy jsou všeobecně krásné, ale je to opravdu jediná krása, kterou známe? Na této zemi nemá nikdo stejný pohled na svět. Můžeme se na něčem shodnout, ale ne všem lidem se líbí úplně všechno. Například nikomu nemusí chutnat stejná zmrzlina a nikomu se nelíbí stejné auto. A tak to je i s krásou. Pokud půjdete po ulici a zeptáte se každého člověka, co si představuje pod pojmem krása, tak uslyšíte rozmanité odpovědi. Někdo může vidět krásu v obrazech, jiný zase vidí krásu ve zvířatech a jiný zase v přírodě.

stromy

Je opravdu mnoho typu krásy. Každý ji vidí v něčem jiném. Pokud chcete vidět, ale skutečnou krásu, zajděte do přírody. Nemyslíme přírodu ve městě. Ta pravá krása přírody se neskrývá v parku ve městě. Za takovou krásou musíte vyjet z města. Někam, kde nejsou lidi. Pokud takové místo najdete, tak se zastavte. Zavřete oči a zaposlouchejte se. Co uslyšíte? Můžete slyšet vítr, který se prohání mezi stromy, šumějící listy na stromech, různé ptactvo a mnoho dalšího. Ale víte, co hlavně uslyšíte? To krásné ticho. 

žena v lese u vodopádu

Když otevřete oči, už neuvidíte pouze trávu, stromy a oblohu. Ale uvidíte to jako celek. Uvidíte tu krásu přírody a její moc. Jak se říká, příroda je mocná a umí léčit. Není to myšleno tak, že pouze bylinky z přírody umí léčit. Ale je to myšleno i tak, že umí léčit naší duši. Když je člověk v přírodě, tak má tendenci vypnout hlavu. Nepřemýšlí nad tím, jaké má povinnosti. Ale začne vnímat všechno to okolo. A to je mnohokrát lepší, než zobat nějaké prášky. Když má člověk problém, tak by se měl sebrat a jít do přírody. Nejen, že člověk zapomene na denní shon, ale také zapomene na různé hádky. Vnitřně se uklidní. A když se člověk uklidní, uklidní se i atmosféra doma a všech lidí uvnitř. Příroda je nejmocnější na zemi, jen my si to nechceme pořád připustit.

Doporučené články