K čemu vlastně potřebujeme arginin

Arginin je jedna z aminokyselin, kterou si náš organismus vytváří pouze za určitých podmínek, což ovšem nestačí a musí se dodávat i ve stravě. Poměrně mnoho argininu lze získat např. z arašídů a ořechů, z luštěnin, celozrnných obilovin a ze zeleného hrášku. Z recenzí o argininu se můžete někdy dočíst o tom, jak souvisí s tzv. oxidem dusnatým. Tato sloučenina je potřebná pro roztahování cév a zlepšování jejich průchodnosti a to má pak značný význam pro celou řadu pochodů v našem těle.

dívka v kalhotkách

Imunitní systém – lymfatický a imunitní systém je díky lepšímu prokrvení orgánů a periferních částí těla v lepší kondici, tím pádem jsme méně zranitelní vůči infekčním chorobám, nádorovému bujení a dalším civilizačním onemocněním.

Krevní tlak – kdo trpí na vysoký krevní tlak, může mít problém právě se zúžením cév, čemuž arginin zabraňuje.

Okysličování tkání – zejména mozkové a srdeční, tím pádem lépe fungujeme během dne i v noci, v době odpočinku a regenerace. Přes den se lépe soustředíme na práci i na aktivní zábavu, v noci lépe spíme a lépe se obnovují naše tělesné buňky. Kromě argininu bychom však neměli zapomínat ani na pravidelné větrání v uzavřených místnostech, častý pobyt na čistém vzduchu a přiměřený pohyb.

nahá dívka

Erekce – čím déle muž udrží penis v erektivním stavu, tím větší potěšení to přináší nejen jemu, ale i partnerce. V podstatě lze říci, že kvalita sexu je dána kvalitou ztopoření penisu, pokud tedy nemáme na mysli nějaké erotické pomůcky. Oxid dusnatý prokrvuje i cévy a tělíska uvnitř penisu, která se plní krví, takže lze říci, že je jedním z faktorů, přispívajících ke zlepšení pohlavního styku.

Bez erekce to zkrátka v posteli nebude fungovat, a co víc, jestliže toužíte po dětech, může být právě erektilní dysfunkce jednou z příčin neplodnosti, a kromě nedostatku oxidu dusnatého (argininu) ji může způsobovat i deficit mužského hormonu testosteronu.