(ne) káva

Bez kávy si spousta z nás nedovede představit ráno natož celý den Milujeme její chuť a povzbudivé účinky jsou také značnou výhodou. Existují ale lidé, kteří kávu pít z nejrůznějších zdravotních důvodů nemohou, nebo ji prostě nepřišli na chuť. Jaké jsou v tomto případě vhodné nápoje, kterými se tento nápoj dá nahradit a také vám dobijí baterky?

zelená matcha

· Matcha – Jedná se o druh zeleného čaje (chuť je také velice podobná), vyznačující se výrazně smaragdovou barvou. Tento nápoj vám dodá potřebné množství energie, zrychlí váš metabolismus a tím pádem i spalování tuků, posiluje imunitní systém a napomáhá při odstraňování toxinů z těla.

· Zelená káva – Jedná se o nepražená kávová zrna, která si zachovala velké množství tělu prospěných látek. Snižuje chuť k jídlu, dodává energii a obsahuje velké množství antioxidantů.

· Špaldová káva – Je vyrobená z pražené pšenice špaldy. Obsahuje vlákninu, která napomáhá trávení, bílkoviny, vitamíny a minerály. V obchodech je najdete v instantní i mleté podobě. Příprava je naprosto snadná. Stačí když zalejete požadované množství horkou vodou.

· Žaludovka – Jak už z názvu vyplývá jedná se o kávu z žaludů. Nejedná se o žádnou závratnou novinkou z oblasti zdravé stravy využívali ji totiž již naši předkové, kteří si byli dobře vědomi jejich velice prospěšných vlastností při trávících i střevních potížích.
zrna kávy

· Chai – Tento nápoje je v poslední době velice oblíbeným. Pochází z Indie a skládá se z černého čaje, mléka a různého koření (nejčastěji se jedná o skořici, kardamom a zázvor). Po jeho vypití se budete cítit dokonale sytě, a navíc si pochutnáte na jeho velice exotické chuti.

· Čekanková káva – Sice neobsahuje kofein, ale její chuť se velice podobá té kávové. Vyrábí se pražením a následným mletím čekankového kořene. Prospívá zdravému způsobu trávení a podporuje zdravý stav našich střev.

Doporučené články