Jak si ulehčit práci a udržet čistou domácnost.

Mít velkou rodinu je dar. Ale také to přináší spoustu práce a spoustu požadavků na úložné prostory. Zvláště pak všechny drobné věcičky by měly mít své místo. Řešení přináší igelitové sáčky se zipem. Jako svobodná jsem doma neměla snad ani jeden. Teď si bez nich nedokážu představit svůj život. Kde všude nachází využití v naší domácnosti?

Domov

Domácí kutil

Matky, šroubky, vruty…a s tím spojené krabičky, krabičky a pro jistotu ještě krabičky. Nebo ještě lépe kelímky všeho druhu. „Zlato nech mi prosím ten kelímek“ volá na mě manžel hned, jak vidí, že si beru z lednice svůj oblíbený jogurt. A dost! Kelímek vyhazuji a manželovi podávám štos zipových sáčků. Sáčky jsou dostupné ve třinácti velikostech, takže není prostor pro výmluvy. Vše je řádně uloženo a zabírá to podstatně méně místa.

Kuchyně

Tak tady je moje království. Naše kuchyně není moc velká asi 3×3 metry. O to více je třeba dbát na to, aby každá věc měla své místo. To se nám naštěstí daří, díky vysokým vestavěným skříním, které manžel vyrobil svépomocí. Díky mu za to. Ne vždy se mi chce v kuchyni trávit několik hodin přípravou jídla. Po osmi hodinách v práci, dlouhé cestě domů a psaní školních úkolů si ráda práci ulehčím. V tuto chvíli sahám po zipových sáčcích. V létě přichází období grilování, které celá rodina milujeme. Ale jak naložit maso, aby bylo krásně křehké a nezabralo nám to více než pár minut? Plátky masa s kořením a kapkou oleje vložím do igelitového sáčku a zapnu posuvným jezdcem. Pak už stačí jen rukama promačkat a uložit přes noc do lednice. Sáčky jsou mým nepostradatelným pomocníkem i při obalování květáku nebo hub. Strouhanku nasypeme do sáčku, přidáme květák a protřepeme. Hurá, vše je rovnoměrně obaleno.

Křížový šroub

Děti

S příchodem naší dcerky jsem zipové sáčky využívala asi nejčastěji. Když bylo Karolínce asi půl roku, začaly jsme poctivě přikrmovat. Přišlo mi značně neekonomické vařit každý den jednu mrkev a bramboru. Tak jsem dala na rady zkušenějších maminek, nakoupila malé krabičky a začala příkrmy zamrazovat. Jenže krabičky se začaly jevit jako dost nepraktické řešení. V mrazáku zabíraly příliš mnoho místa. Nějak to přece musí jít. Ano šlo to, zamražený obsah krabiček jsem vyloupla do igelitového, uzavíratelného sáčku a bylo po problému, sáček je mnohem skladnější. Jak jednoduché. Stejné řešení jsem volila později na celodenní výlety. Ono zabalit do jedné tašky plenky, oblečení, láhev s vodou a krabičku na piškoty, křupky a rozkrájené jablko je naprosto nemožné. Opět sáčky nezklamaly. A zbylo i místo na čokoládu mamince na nervy.

Později se sáčky využily i na drobné hračky, karty nebo pomůcky do školy. Sáčky jsou samozřejmě znovu použitelné a vydrží opravdu dlouho. Ani počáteční investice není nijak vysoká, na stránce jsou sáčky za super ceny. Věřím, že jejich využití je mnohonásobně větší a každý si najde sám, co bude to pravé pro jeho potřeby.

Doporučené články