Betonové ploty

Pevná stavba

Plot je skvělý prostředek, jak si ohraničit náš pozemek, protože může přesně vymezit jeho hranici, aby lidé věděli, že za tuto hranici nemají chodit, protože plocha má soukromého vlastníka. Samozřejmě by měl sloužit jako dostatečná ochrana před nevítanými návštěvníky, protože i mezi námi jsou lidé, kteří nejsou úplně poctivý. Na pozemek nám může vniknout také zvěř, která zase může zničit úrodu, protože přirozeně hledá potravu a může zavítat třeba na vesnici do lidského obydlí.

betonová architektura

Abychom tedy měli dobrou ochranu, tak můžeme pořídit betonový plot, protože ten jen tak něco nepřekoná. Je bytelně sestaven a zabetonován v zemi, a proto se ani nehne. Přeci jen beton se používá do základů budov a na všemožné stavby, takže o jeho pevnosti skutečně nemusíme pochybovat. I životnost se pohybuje ve velmi vysokých čísel, takže sice za pořízení dáme nějaké ty finance, ale je to investice, která vydrží.

Stavba

V podstatě máme na výběr ze dvou variant. O stavbu se může postarat firma, která zařídí odstranění plotu starého a postaví zase nový, takže my nebudeme muset nic řešit. Pochopitelně je to pohodlná možnost, ale zase si na ni něco připlatíme, kdy částka není zanedbatelné. Druhou variantou je postavit si ho samostatně, což není zas tak náročné, ale bez práce to rozhodně není. Jako první je potřeba pečlivě vyměřit s dobrou přesností díry pro sloupky, které se do nich zabetonují.

betonový sloupek

Hloubka by měla být dostatečná, abychom po zalití betonem docílili dobré stabilitu, https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/3561-overte_si_stabilitu_vaseho_cpu přičemž jako nezámrzná hloubka se pohybuje 80 cm. Jakmile máme sloupky přesně zabetonovány, tak se do drážek v nich vkládají jednotlivé betonové desky na plot Montazmpc. Ty můžou mít různé vzory a klidně být kombinovány se dřevem. Jako poslední můžeme zatmelit spáry, aby nám mezi nimi neprosvítalo světlo a rázem máme hotovo, takže jak vidíte, tak se to dá zvládnout.

Doporučené články