Rybaření umí nadchnout

Noví členové

Abychom se mohli stát rybářem a vyhrát chytat si třeba v místní řece, řek musíme splnit jisté povinnosti, abychom nechytali načerno. K tomu je však potřeba mít alespoň základní vybavení, do kterého dáme pár tisíc. Abychom jej nekoupili zbytečně a podobně, tak je. Dobré jít na ryby s někým či si jej vyzkoušet u soukromníka. Ti často půjčují i vybavení, takže tu zjistíme, jestli by nás tento koníček bavil. Pokud ano, tak můžete začít vyřizovat oficiální povinnosti.

rybáři na člunu

Musíme být totiž členem rybářského svazu, což si vyžaduje složit zkoušky, aby se jím nemohl stát člověk, který neví o rybaření nic. No a následně si můžeme koupit rybářský lístek s povolenkou, kdy záleží, v jaké lokalitě chcete chytat. Počítejte také s tím, že je potřeba za rok odpracovat alespoň 10 hodin ročně brigády, z které se můžete vyplatit. Na rybách je také krásný ten odpočinek, protože kolem nás je ticho a příroda, což rozhodně uklidňuje a nabíjí nás novou silou.

Pohyb na vodě

Nejčastěji lidé chytají u nás z břehu, protože si tu hezky vše nechystají, otevřou si třeba rybářskou židli a hezky si tu sedí a užívají si. Když nějaká ta ryba zabere, tak s ní začnou svádět boj, aby ji skutečně získali. Ovšem chytat a krmit ryby se dá i z hladiny, přičemž potřebuje k tomu vhodné plavidlo. Kromě klasických člunů jsou populární nafukovací. Když budeme chtít plout jenom kousek a potom zase zpátky, tak nám postačí pádla.

splovací motor

Na delší vzdálenosti už je lepší motor, protože se nemusíme zbytečně namáhat a pohyb po vodě zajistí spolehlivě na nás. Pro menší plavidla nepotřebujeme nijak velké motory, a proto je tu lodní motor Honda 5 Hp. Jedná se o velmi spolehlivý motor, který má pro čluny výkonu skutečně dostatek. Moderní konstrukce nám zároveň zajišťuje velmi nízkou spotřebu paliva a s takovým motorem je radost na člunu plout, přičemž jedná se o 4 takt. Nepotřebujeme k němu ani řidičské oprávnění.

Doporučené články