Co dělat, aby voda v bazénu byla čistá?

Snad každému majiteli bazénu záleží na tom, aby voda v jeho nádrži byla dokonale čistá. Vždyť právě proto si lidé své soukromé bazény pořizují. Jenže zajistit opravdu vysokou kvalitu vody v nádrži není jen tak, a to i přesto, že se v ní koupe omezené množství lidí.
V každém případě je potřeba myslet na několik základních pravidel, které musíte dodržet proto, abyste mohli být s dobrou kvalitou vody spokojeni:
V první řadě je potřeba mít po ruce kvalitní krycí plachtu, která je nejen zhotovena z dobrého materiálu, ale ještě navíc na bazén padne jako ulitá, takže nevzniká žádné prázdné místo, kudy by dovnitř mohla proudit špína.

cákání

Nicméně největší znečištění se do vody dostane v době, kdy je odkrytá – vodu byste proto měli pravidelně zakrývat vždy, jakmile ukončíte koupání, a to i v průběhu dne. A také byste nikdy do vody neměli vstupovat bez předchozího opláchnutí těla v čisté vodě, třeba pod praktickou zahradní sprchou.
Bez bazénové chemie se ovšem neobejde ani ten nejpečlivější majitel bazénu. Drobné nežádoucí mikroorganismy se mohou do vody dostat různými způsoby, takže kvalitní a pravidelná desinfekce bazénové vody je stejně nezbytná jako kvalitní a výkonná filtrace.

venkovní bazén

Nicméně ani ta nejlepší bazénová chemie vám nemusí pomoci, pokud nebudete pravidelně sledovat hodnotu koncentrace oxidačního činidla ve vodě, stejně tak jako hodnotu pH bazénové vody.
Pravidelné měření pH v bazénu zajistí, že vám neunikne žádná podstatná změna parametrů bazénové vody, a pokud k ní náhodou dojde, budete na ni moci pružně reagovat a stav vody upravit pomocí přípravků na úpravu pH vody.
Stejně tak jako sledování koncentrace vodíkových iontů je důležitý i pravidelný monitoring koncentrace aktivní látky, která působí jako desinfekce.

Doporučené články