Detail jménem schodiště.

Zábradlí bereme jako samozřejmost všude tam, kde by nám hrozil pád. Schodiště bez zábradlí si asi nikdo z nás nedokáže představit. Opřeme se o něj na balkoně nebo na terase a vychutnáváme si paprsky slunce. Je to pro nás bezpečnostní prvek a najdeme ho téměř v každé domácnosti. Neměli bychom tedy podceňovat jeho výběr. Dbát bychom měli samozřejmě na kvalitu, ale není třeba snižovat ani nároky na vzhled.

Terasa

Zábradlí si nemusíme představit jen jako svařené ocelové trubky. V dnešní době je nabídka velmi rozmanitá. Do moderního interiéru se bude skvěle hodit skleněné zábradlí, mohlo by se zdát, že skleněné zábradlí bude náročné na údržbu, ale stačí jen otření vlhkým hadrem a i proti nežádoucím otiskům prstů se dnes lze snadno bránit zvláštními přípravky. Skleněné zábradlí lze použít i do exteriéru a samozřejmostí je i možnost kombinace s jinými materiály. Ani nerezové zábradlí nemusí být nuda. Zábradlí může být kulaté, hranaté, hladké nebo broušené. Oblíbená kombinace nerezového zábradlí je se dřevem nebo sklem. Do domu laděného do přírodního stylu se naopak skvěle hodí zábradlí dřevěné. A to jako celodřevěné nebo lze dřevo použít jen na madla nebo sloupky. Zábradlí však nemusí stát jen u schodiště. Hlavně v exteriéru využijeme zábradlí na balkonu nebo terase. Oblibu si získali výplně z kouřového skla, které se pyšní moderním vzhledem, ale neubírají na vašem soukromí. Hlavně rodiče dětí a domácích mazlíčků ocení možnost použít zábradlí za francouzská okna.

Luxusní schodiště

Zábradlí tedy není tak snadné vybrat, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud už investujeme mnoho času a peněz do toho, abychom si postavili dům snů, zaměřme se i na detaily. Pokud trávíme hodiny výběrem odstínu zásuvek, tak si nesmíme zapomenout najít čas na výběr i něčeho tak samozřejmého jako je zábradlí. Ať už budeme vybírat zábradlí na schodiště nebo do jiných částí domu není třeba spokojit se s málem. Můžeme mít náročné požadavky, protože to zábradlí bude součástí našeho život několik let.

Doporučené články