Když jste originální firma

Strojírenský průmysl zná a využívá k výrobě mnoho strojů. Soustruhy, frézky či vrtačky jsou běžně vyráběné stroje a prodávají se jako sériově vyráběné stroje. Ale co když potřebujete stroj, který je natolik specifický, že jej pro vás někdo musí navrhnout a vyrobit úplně nově, jako prototyp? Musíte kontaktovat firmu, která to dovede! Která zkonstruuje a vyrobí pro vás jednoúčelový stroje.

stroj

V automobilovém průmyslu je řada strojů plně automatizovaná. Roboti, kteří umí sestavit řídící jednotku, ale také roboti, kteří provedou kompletní nástřik karosérie. Tyhle stroje nemohou být použité na nic jiného než jednu konkrétní činnost, pro kterou jsou naprogramované, a proto jim říkáme jednoúčelové stroje. Každý takový stroj je originální a navržený jen pro vás.

Automatizované stroje nahrazují lidskou práci hlavně při činnostech, které by mohly být pro člověka zdraví nebezpečné. Mohou to být stroje, které pracují ve výbušném prostředí, ale třeba také s těkavými látkami, jako je toluen, který je důležitým činitelem zejména při výrobě počítačových čipů. Mnohé automatické stroje vykonávají také práce, které by člověk svými schopnostmi nedokázal. Opět jsou to ony počítačové čipy, základní desky a příslušenství do počítačů obecně.

automatizace

Ale jednoúčelové stroje mohou být také součástí výrobní linky třeba v potravinářském průmyslu. Pokud máte monopol na výrobu např. originálních dortíků, které vyrábíte jen vy a ve velkém množství, vyplatí se vám zainvestovat do vývoje a výroby stroje, který je bude vyrábět plně automaticky, a tak opravdu celá linka bude čistě jednorázovou záležitostí, kterou vám dodavatelská firma navrhne, vyrobí, nainstaluje a naučí vás danou linku provozovat. Není to levná záležitost, ale pokud máte dobře prozkoumaný trh a víte, že vaše dortíky půjdou na odbyt, je to investice, která se vám rychle vrátí.

Doporučené články