Šedá barva v kamenném provedení je dokonalá

Šedá barva v interiéru je nyní opravdu v módě. Skvěle vynikne na mnoha místech vašeho bytu od ložnice až po obývací pokoj. A bez obav si ji můžete dopřát také v kuchyni. Tam ji můžete ideálně zapracovat s pomocí lesklých kamenných obkladů, které této místnosti dodají punc luxusu. Této volby tedy rozhodně nebudete litovat.

deska za kuchyň

Právě kámen můžete v kuchyni využít na mnoho způsobů – ať už zvolíte libovolný typ barvy, vždy zde skvěle zapadne. Třeba jako kamenné obklady stěn, podlahy, jako kamenná deska jídelního stolu anebo ještě lépe jako pracovní deska či záda kuchyně.

Právě kamenná pracovní deska do kuchyně je ideální volbou, když vám mimo dokonalého vzhledu záleží také na skvělé funkčnosti vybraného materiálu.
Kámen se vyznačuje velkou odolností, především k chemickému a mechanickému poškození. Nicméně i tak může trpět mnohými nedostatky. V první řadě si samozřejmě musíte zvolit správný typ horniny. Takže byste neměli vybírat pouze podle barvy, ale také podle jejích konkrétních vlastností. Konkrétně na pracovní desku se skvěle hodí žula, ale již mnohem méně je vhodný mramor.
Nicméně i žula v kuchyni bude trpět jistými neduhy – třeba proto, že je pórovitá, takže je zároveň i nasákavá a citlivá k přejímání cizích pachů. A vy jistě stejně tak jako každý jiný občas pracujete s octem, citrónem anebo s barevnými ovocnými šťávami. A všechny tyto potraviny mohou na žulové desce zanechat své nesmazatelné stopy.

mramorová textura

Ovšem existuje jeden chytrý a snadný způsob, jak tomu předejít. Postačí, když spojíte příjemné s užitečným, tedy vlastnosti přírodního kamene s možnostmi moderních technologií. Výsledkem takového spojení je technický kámen, který je z velké části tvořen přírodním kamenivem, takže je stejně tak krásný, ale mnohem více odolný. V případě tohoto druhu umělého kamene se tak nemusíte bát ani položení rozpálené pánve přímo na pracovní desku.

Doporučené články