Aby se nám příjemně a bezpečně koupalo i na zahradě

Krásně čistá a zdravotně nezávadná bazénová voda je základním předpokladem pro dokonalý prožitek z koupání. I v malém zahradním bazénku, kde si moc nezaplaveme, ale kde můžeme relaxovat nebo si hrát s dětmi, je kvalita vody velice důležitá.

dítě ve vodě

Pro péči o stav bazénu a vody je kromě mechanického čištění se síťkou na sběr nečistot a s bazénovým vysavačem na úklid dna bazénu podstatná i filtrace bazénové vody a udržování určitých hodnot vody, o což se starají chemické přípravky určené pro bazén.

prázdný bazén

Nejen v domácnosti je boj s vodním kamenem nelehký, protože že to nepříjemný důsledek tvrdé vody. Pokud nevíte, jakou vodu máte, najděte si mapu tvrdosti vody a hned budete mít jasno, zda patříte k těm šťastlivcům, kterých není mnoho a bydlíte v jedné ze vzácných zón s měkkou vodou, nebo zda se zařadíte do skupiny bojovníků proti vodnímu kameni. Pro konkrétní hodnoty tvrdosti vám postačí kapkový tester, který je cenově dostupný a jednoduchý k použití.

Aby bazén sloužil dlouhá léta, je i zde rozumným řešením vodu změkčovat. Není to nic složitého, pokud se rozhodnete chytře a budete používat tabletovou regenerační sůl dobré kvality schválenou pro použití pro domácnosti. Ta se jednoduše aplikuje do ionexové filtrace vody, která pracuje na principu výměny iontů.

Praktická tabletová regenerační sůl Chlorito se dávkuje podle tvrdosti vody, která je stanovená množstvím vápníku a hořčíku obsaženého ve vodě. Ve vodě je většinou také nežádoucí železo a mangan.

Pro snadné použití je tato sůl balená lisovaná do tablet a zabalená do kvalitních igelitových pytlů, které zamezí přístup vlhkosti. Voda upravená touto solí je pitná a vyhovuje českým normám. V nabídce e-shopu je nejprodávanějším produktem kvalitní sůl z Rakouska.

Pokud budete mít štěstí, můžete využít akci zajišťující dopravu zdarma až do domu. Váš bazén tak může být celou sezónu s kvalitně ošetřenou vodou. A všichni uživatelé se můžou radovat z bezstarostného vodního dovádění.

Doporučené články