Starý dům je stejně drahý, jako novostavba

Ještě teď si pamatuji, jak mi známá říkala, že se stěhuje do staršího domu, který nechá předělat. Je smutné, že se člověk mnohokrát opakuje. Není úplně vhodné kupovat starý dům na opravy. Už jenom z principu. Vy si koupíte starý dům za tři sta tisíc, jenomže na kolik úsilí, času, nervů a práce Vás doopravdy vyjde? Kamarádka si tedy poradit nedala a ve finále za dům, který byl starý zaplatila celkem 3 miliony korun. Za to už by byl pěkný nový dům možná i s balkonem a bazénem. Bohužel má jen dům s hezkým vybavením a mini zahradou. Jenže ten bude splácet ještě dalších deset let, a to z důvodu hypotéky. Takže místo extrémní radosti byla jen vyčerpaná z roku čekání na opravy a vesměs více ztratila, než získala.
Takže pečlivě zvažte, zda tolik úsilí Vám za to stojí.Rodinný dům novostavba

Novostavba

  • Jak už je jasné z předchozích vět novostavba je tou lepší formou. Zároveň je třeba si dát pozor na stavební firmy. Pečlivě si projděte hodnocení ceny a rozhodně si nechte udělat cenovou nabídku od více firem. Už jenom pro porovnání, kolikrát se stává, že Vám některé věci zapomenout dát do rozpočtu. Pak se Vám výsledná cena navýší. Takže si vždy dělejte rezervu financí na stavbu. Pamatujte si, že firmy Vám nemohou překročit s rozpočtem na stavbu o více ne je 15 %, toto upravuje stavební zákon. Nicméně i těchto pár procent může někomu udělat čáru přes rozpočet. A to například vezmete-li si hypotéku přesně na korunu. Proto je důležité raději počítat více, než aby Vám zůstali jen oči pro pláč, že to nevyšlo, jak mělo. Pak by mohli být zbytečné dohady na stavbě. Samotná stavba by se pak také musela pozastavit z důvodu nedostatku finančních prostředků na dokončení. To je peklo pro obě zúčastněné strany. Firma nebude mít z čeho vyplácet a vy kde bydlet.Starý dům se žlutou fasádou

Pamatujte vše má vždy svá pro a proti a je třeba s tím počítat. Nicméně, proč si kupovat starý dům, když můžete mít za to samé krásný nový dům i s bazénem coby dup!

Doporučené články