Nábytek na míru – řešení atypických prostorů

Máme pro Vás jednu radu. Nedívejte se do obchodů, tam řešení svého problému nenajdete. Potřebujete atypický nábytek, tedy nábytek na míru. Každý šikovný truhlář dokáže vyrobit kus nábytku tak, aby se vešel přímo do prostoru, kde jej chcete mít. Ať se jedná o stolky, skříňky či postele s odkládacím prostorem za hlavou. Atypický prostor můžete mít i pro kuchyň. Proč se spokojit se standardizovanými skříňkami, které sice vypadají hezky, ale zbude Vám u zdi nevyužitelné nezakryté místo. Nebo nemůžete využít místa pro horní skříňky, jelikož je tam část zdi zkosená.

dalekohled v Podkroví

Poptejte výrobu u truhláře. Je jedno, zda bude konečný produkt z masivu či lamina, hlavní je, že se nebudete muset s lítostí dívat na ty nešikovné prostory, které byste se tak či tak snažili něčím vyplnit. Truhlář si přijede na zaměření na místo montáže a sám navrhne způsoby řešení. Tedy alespoň ti šikovnější.

Nenechte si vymluvit, že něco nejde, že tam není vhodný prostor a že to vyřeší jinak. Zkonzultujte možnosti řešení s více odborníky, uvidíte, že se tomu prvnímu třeba jen nechtělo Vaše atypické prostory řešit. Podívejte se též na internetu na jejich stránky, zajisté tam budou mít vyfocené své realizace. Tam též můžete zjistit, jak daný truhlář pracuje.
Vestavná skříň

Po řádném zaměření by měla přijít na řadu vizualizace či alespoň jakýkoliv grafický návrh podoby daného kusu nábytku. Truhlář nebude vyrábět bez Vašeho schválení a právě Vaše slovo by mělo být to poslední. Jelikož se jedná o výrobu na zakázku, počítejte s tím, že truhlář bude chtít zálohu na výrobu. Skoro nikdy se navíc nesetkáte s takovým, který vše zaměří, nakreslí a to bez zálohy na tyto činnosti. Ono je pak snadné, když máte nákres, přejít k jinému a levnějšímu truhláři. Nemůžete se jim tedy divit, když zálohu požadují. Nikdo nepracuje zadarmo.

Samozřejmostí je i montáž na místě. Vše by mělo pasovat přímo tak, jak si představujete a jak bylo naplánováno. Pak už zbývá jen radost z toho, že jste dokázali realizovat něco tak nádherného a pasujícího rovnou do Vašich prostor v domě.

Doporučené články