Jak na festivaly

Mezi nejznámější české festivaly patří například Rock For People, ČESKÉ HRADY.CZ, Colours of Ostrava nebo Aerodrome. Všechny tyto festivaly se snaží každým rokem vylepšit svůj line-up, aby přilákali co nejvíce hudebních nadšenců. Každý z nich láká lidi na ty nejznámější jména, která se jim podaří sehnat, ale také představují i méně známé zpěváky, kteří zejména na festival mají velkou příležitost získat nové posluchače.
Některé festivaly mají dokonce speciální nabídky, že pokud si vstupenky koupíte několik měsíců dopředu, zaplatíte levnější vstupné než pak na poslední chvíli, kdy už ani žádné nemusí být k dispozici.
obří kolo na pouti
Proto je dobré si tyto informace na internetu hlídat a pokud jste pevně rozhodnutí, že si chcete v létě užít svou oblíbenou hudbu naživo, kupujte lístky, co nejdříve.
Pokud je festival daleko od vašeho bydliště, také je třeba rozhodnout se, jak to bude s ubytováním, pokud si tedy nekoupíte permanentku jen na jeden den. Na festivalu je většinou takzvané stanové městečko, kde si za příplatek můžete postavit svůj stan a přenocovat přímo tam. Pokud ale stanování není vaše doména, už předem si musíte zjistit, jestli se v okolí nachází třeba nějaký hotel a za jakou cenu.
A co vlastně od takového festivalu čekat? Samozřejmě hodně hudby, ale musíte počítat i s tím, že i když dorazíte hned z rána, spoustu lidí už bude pod vlivem alkoholu, který se zde prodává na každém rohu. Někteří opilí lidé jsou jen vtipní, avšak ne každé takové setkání může být nejpříjemnější, protože lidské povahy jsou dosti nevyzpytatelné. Pokud si to tedy chcete doopravdy užít, a ne být několik dní v rauši a pamatovat si ani ne polovinu, je lepší se těmto lidem vyhnout a nevšímat si jich.
konfety nad davem
Rozhodně však v létě někam vyrazte, ať máte později na co vzpomínat. Může se stát, že se vám na nějakém takovém festivalu zalíbí nová hudba, či poznáte dokonce i nové přátele. Vždy je lepší někam vyrazit a něco zažít než svůj volný čas promarnit sezením doma. Takže hurá za hudebním zážitkem.

Doporučené články