Vyskákejte si ideální postavu a kondici

Lidé, kteří v životě něco významného dokázali, se vždy cítí jako znovuzrození, a mohou přitom žít docela skromně a nenápadně. Podobně se budou cítit ti, co se jim podařilo zredukovat obezitu nebo nadváhu do ideální hmotnosti. Snad nikdo nepochybuje o tom, že neexistují žádné zázračné pilulky na hubnutí, ty maximálně mohou proces podpořit. Vždy je základem rozumná strava, která ovšem poskytne tělu dostatečné živiny, a dostatek tělesného pohybu. Čtvrthodinka na trampolíně je jako půlhodina běhu. Nevěříte? Tak si to vyzkoušejte.
trampolína a děvče

Srdce a krevní oběh

Už za socialismu se propagovalo cvičení a pohyb kvůli zdravému srdci. Pravidelným cvičením se totiž posiluje srdeční sval a lépe se rozproudí krev, takže trénované srdce pak zvládá transportovat více krve při menším počtu tepů za minutu. Nejvíce tomuto procesu napomáhají na trampolíně lýtkové svaly.

Antistres

O trampolínách se říká, že jsou podobným antistresem, jako třeba plastelína, malování pastelkami, driblování nebo házení s míčem, nebo rekreační líný tenis. Všechny nenáročné pohybové aktivity, kde jsou zapojeny lidské dlaně, přináší uklidnění. Patří sem i trampolíny, a to ze dvou důvodů. Prvním z nich je návratová fáze při výskoku, kdy se vlivem kratičké beztíže dostaví zvláštní pocit euforie. Musíte to vyzkoušet, abyste nám dali za pravdu. Druhý důvod je dopad bosými chodidly na pružnou podložku. Je to něco jako reflexní masáž, cvičte vždy naboso, každá obuv nebo ponožky navíc nebezpečně podkluzují.
skákání hochů

Detox

Slovo detox už zná takřka každý, původně bylo vyslovováno léčiteli, dnes jej běžně používají i lékaři. Detoxikace organismu souvisí s lymfatickým systémem, lymfa rozvádí po těle živiny a odvádí odpadní produkty metabolismu a nežádoucí látky – toxiny, karcinogenní buňky, zlikvidované škodlivé bakterie, plísně a viry, těžké kovy. Lymfatický systém je propojen s mízními uzlinami a podmínkou, aby dobře pracoval, je dobrý imunitní systém, vhodná výživa, dostatek odpočinku, spánku a pohybu. Nemusíte tedy běhat podél silnice, nebo se přemáhat v propocené posilovně s vydýchaným vzduchem, soukromé skákadlo je mnohem příjemnější.

Malý, velký, tlustý, tenký

Tím chceme říci, že vůbec nezáleží ani na tělesných proporcích, ani na věku či pohlaví, zda jste děti, nebo dospělí. Jediné, na čem záleží, je vůle toto náčiní vyzkoušet. Začít se hýbat a udělat něco pro sebe sama je tím nejobtížnějším krokem. Ono je to tak, že začátek je těžký, ale pak se pro většinu lidí stává pohyb drogou. Pochopitelně musíte být zdraví a odpočatí, s chřipkou nebo spánkovým deficitem si to raději rozmyslete. Tento pohyb je doporučován mnoha pediatry i geriatry z toho důvodu, že nezatěžuje klouby a páteř, a působí blahodárně i na bolestivou artritidu, u které je důležité prokrvení tkání a současně minimální zátěž.

Doporučené články