Miska na klíčení semen je zdatný pomocník

Na našem trhu se objevily před několika lety plastové misky určené speciálně pro nakličování semínek. Můžeme s nimi nechat vzejít jakýkoli rostlinný druh a hlavně nechat vyklíčit různá semena současně. Misky se pokládají na sebe a tímto způsobem si připravíme za pár dnů tři patra rostlinných klíčků, podle svého uvážení.pšenice na klíčení

Proč využít nakličovacích misek z akrylátového skla

Praktický pomocník – šetří čas a energii vzhledem k tomu, že celý proces usnadňují. Nejsou to totiž obyčejné plexisklové či polypropylenové transparentní nádoby, jaké se používají pro uskladňování potravin. Mají na dně jemné vroubkované zářezy, v nichž se drží pouze vlhkost, nikoli vodní polštář, a každá z nich je opatřena otvorem – ventilem, kudy voda při proplachování protéká dolů do další misky. Ventil propustí pouze tolik vody, aby se jí část rozptýlila mezi vroubky ve velmi tenké vrstvě. Tím semena nejsou náchylná na plesnivění.
Vypadá jako dekoracemisky na klíčení semen https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ naplněné https://www.knihydobrovsky.cz/sesty-tibetan-tajemstvi-naplnene-sexuality-34529 obilím či luštěninami, z nichž raší čerstvé zelené výhonky, vypadají jako dekorativní doplněk na kuchyňské lince.slunečnicová semínka na klíčení
Bude se líbit dětem – nemusí být nutně umístěné v kuchyni, mohou si je dát děti do svého pokoje a pozorovat růst rostlinek. Tím je zároveň můžeme vést ke vztahu k přírodě. S dětmi si také můžete zahrát na filmaře a snímat rostoucí klíčky z fotoaparátu umístěného na jednom místě po určitých časových sekvencích a z jednotlivých snímků pak vytvořit video – filmový pás, který nádherně zobrazí, jak rostliny mění svou velikost a barvu.
Ideální tip na dárek svým blízkým – nevíte si rady, s jakým netradičním dárkem obdarovat své přátele? Zkuste jim nabídnout něco, čím by mohli udělat další krůček směrem ke svému zdraví a postarat se o zdroj výživných látek, které nám příroda nabízí v tolika variantách. Klíčit můžete všechny druhy obilovin včetně těch exotických, např. quinou, všechny druhy luštěnin (kromě velkých odrůd fazolí), semínka zeleniny (zelí, ředkvičku, řeřichu, brokolici), i olejnatá semínka (slunečnici, sezam).

Doporučené články