Naše zvířátka

Jistě je opravdu mnoho rodin, které mají doma zvířata a nemusí se jednat pouze o psa anebo kočku. V dnešní době je rozšířeno, že mnoho lidí má různá zvířata doma. Někdy jsou lidé opuštění a pořizují si zvířata místo dětí. A neznamená to hned, že by zvířata měli raději než děti. To vůbec ne. Takhle to vůbec nefunguje. Lidé si pořizují zvířata a mají je jako děti, třeba v případě, když nemohou mít děti, když je jeden z páru třeba neplodný.

Pejsci jsou velmi oblíbení.

Tudíž tady přichází na řadu buď adopce anebo pořízení si zvířete. Tady nejde pak jo dohady, protože záleží opravdu na každém člověku anebo páru, jak se rozhodne. Je to jejich život a oni sami nejlépe ví, co v životě potřebují. Protože zvířata si taky zaslouží naši lásku stejně tak jako ostatní. Nicméně ale podle mého názoru se nic nemá přehánět. Taky si říkám, že mít doma zvířátko je opravdu praktické a velmi roztomilé. Já sama jsem si řekla, že bych bez zvířata doma být vůbec nemohla. A domů jsem si pořídila malé koťátko, které jsem našla venku a musím říct, že je ze začátku jsem ho vůbec nechtěla.

Taky máte pejska?

Bylo totiž moc divoké a stále se zlobilo a někam utíkalo, že jsem ho doma potom všude musela hledat. Jednou jsem ho nemohla najít celý den a bála jsem se, že někde zalezl. Nicméně ale vůbec nelituji. Zvířátka mám ráda a myslím si, že samozřejmě nejsem sama. Vždyť jenom podle průzkumů vyplývá, že každá druhá rodina má u sebe doma dvě zvířata. A nemusí se jednat jenom o ty zmíněná chlupatá zvířata, ale může se jet na taky například o hada, rybičky anebo třeba potřeba nějakého křečka nebo papouška. Ovšem jsou i velmi netradiční zvířátka, jako například štíři nebo i prasátka, která se doma válejí v posteli a mazlí se jako pejsek nebo kočička. A přeci každé dítě by si zasloužilo nějaké zvířátko, se kterým se bude mazlit. A jaké máte doma zvířátka vy?

Doporučené články