Zpevněte tělo za jeden měsíc

Zima pomalu končí. Za chvíli začneme odhazovat svršky, kabáty, tlusté svetry a odhalíme tělo. Nastal ideální čas začít hubnout do plavek. Že máme ještě několik měsíců do plavek čas? Nemáme. Zima trvala několik měsíců a co chvíli byly svátky plné jídla a pití. Oproti letním měsícům jsme navíc zůstávali doma v teple u horkého kakaa. Tělo zlenivělo a ochablo a co jsme zanedbali nenapravíme za týden. Je proto třeba na sobě začít pracovat už teď. Vezměte do ruky ručník, láhev vody a jdeme zpevňovat tělo!

První výsledky na sobě zpozorujete už za měsíc, pokud se budete poctivě snažit. Naplánujte si týdenní cvičební rozvrh a střídejte posilovací a aerobní cvičení. Posilovací cviky vybudují svaly a tělo se zpevní. Stačí posilovat dvacet minut dvakrát týdně, kdo má rád větší výzvy i třikrát.

Nezapomeňte se na začátku rozehřát, abyste svalům či kloubům spíš neuškodili. Desetiminutové kardio cvičení pro začátek stačí. Uvidíte, že třicet minut není nic náročného. Pokud během tréninku vystřídáte všechny části těla, u každého cviku se zdržíte jen minutu.

Důležité je mezi posilováním vynechat jeden den, aby se tělo stihlo zregenerovat. Do volného dne si můžete vložit kardio aerobní cvičení, které zvyšuje fyzičku a zároveň nejsou svaly tak namáhané. Aerobní trénink spaluje podkožní tuky a formuje postavu. Pokud svaly nebudou zakryté vrstvou tuku, krásně se vyrýsují. Tělu trvá přibližně dvacet minut, než začne spalovat kalorie. Vhodné je cvičit alespoň třicet minut, kdo zvládne i čtyřicet. Kardio by navíc mělo převyšovat nad posilováním. Zakomponujte je do svého týdne třikrát až čtyřikrát.

Pokud chcete zkrátit dvacetiminutovou lhůtu, vypijte před cvičením na zahřátí horký čaj. Nezapomeňte na pitný režim před i v době cvičení. Voda vám dodá potřebnou energii.

Po cvičení si určitě dopřejte stretching, aby vás druhý den nebolelo celé tělo a neměli jste zkrácené svaly a šlachy. Cvičení ukončete proteinovou svačinkou a pro jeden den máte úkol splněný.

Doporučené články