Manuál sítí pro rodiče

Pokud jste jako mnoho z nás rodiči svých ratolestí a stále ještě úplně nepobíráte umění sociálních sítí, zbystřete svůj sluch. Tento manuál je tu tak právě pro vás, abyste zjistili, oč vlastně v životě vašeho dítěte běží.
Facebook
Bez pochyby je to ta nejznámější z nich. Byl založen Markem Zuckerbergem již v roce 2004. Svým uživatelům umožňuje mimo jiné sdílet fotografie a příspěvky, zapojovat se do skupinových konverzací a posílat zprávy z mobilního telefonu či počítače. S posledními dvěma položkami je úzce spjatý také Messenger, pro jehož zprovoznění musíte mít založen účet na Facebooku.
Sociální sítě
Instagram
Poslední dobou se dostal do popředí a jeho sláva tak zastínila dokonce i samotný Facebook. Skrz Instagram mohou uživatelé sdílet fotky, videa nebo si vytvářet svůj příběh. Ten je ostatním viditelný na dvacet čtyři hodin a je možno si jej uložit na profil. Člověk si zde také může vybrat komunitu svých blízkých přátel, kterým chce své příběhy ukazovat, a zabránit tak případnému nespokojení, kdyby se jeho příběh dostal do nesprávných rukou.
Twitter
Twitter se od předešlých dvou platform poměrně výrazně liší. Slouží k postování krátkých zpráv (tweetů). Ty mohou obsahovat kterékoli informace ohledně uživatele. Jeho pocity, nálady, sdělení nebo potřeby, samotný tweet však musí obsahovat maximálně sto čtyřicet znaků.
Snapchat
Snapchat se kolem roku 2016 stal jednou z nejopěvovanějších sociálních sítí. Skrz něj je nám umožněno posílat svým přátelům několikavteřinové zprávy, obrázky či videa, která po zobrazení navždy zmizí. Nebezpečí ale spočívá v tom, že Snapchat nezakazuje pořídit screenshot (vyfocení obrazovky). Úlovky ze Snapchatu se tak mohou objevit i na Facebooku.
muž používající mobil
Jak chránit své dítě?
Jistě pro vás není žádnou novinou, že za používáním těchto šikovných aplikací může stát určité riziko. Asi nemusíme dlouze komentovat útoky pedofilů či kyberšikanu, snažte se proto své ratolesti chránit. Nedovolte jim používat sítě před minimálním doporučeným věkem a když už si budou zařizovat účet, poproste je, aby vám pro případ nouze sdělili své heslo.

Doporučené články