Budoucnost mobilních telefonů, aneb co bude dál?

Někteří odborníci předpokládají, že v budoucnosti se mobilní telefony stanou doslova dálkovým ovladačem celého našeho života, jiní se zase domnívají, že telefony doslova převezmou všechny naše povinnosti a budou žít naše životy za nás. Ať tak či tak jedna věc je jasná. Technologie v oblasti mobilů se mobilních sítí se v posledních pár letech vyvíjela takovou rychlost, až je jasné, že to bude vzrušující jízda.
Pokud se už nemůžete dočkat a nehodláte čekat, až do roku 2050 nezoufejte. Už dnes si můžete koupit telefon budoucnosti.
Budoucnost mobilu
Holografický display
Hologramy najdete v nejednom sc-fi filmu od Hvězdných válek pro Ironmana. Je to ale vůbec v dnešní době možné, vyvinout takový telefon? Jsme blíže, než si myslíte. Již v roce 2014 se šířili zvěsti před uvedením tehdy nového iPhone 6, který měl obsahovat holografické funkce. Měl například obsahovat paprsek s virtuálním obrazovkou. Zatím se tyto fámy nepotvrdily ani iPhone 8 tuto funkci bohužel neměl. Ovšem vědci z Queen’s University v Kanadě jsou ve vývoji toho typu telefonu stále aktivní, takže je jen otázkou času, kdy jejich telefon Holoflex uvidíte na pultech obchodů.
Flexibilní telefon
Mnoho uživatelů telefonů by tento telefon uvítalo s otevřenou náručí. Měl by to být tak pružný přístroj, že ho doslova složíte na dvě poloviny. S touto vizí přišla již v roce 2008 Nokia a jejich telefon Morph. Morph šel doslova omotat kolem zápěstí nebo ho změnit na pásek. Na podobném typu telefonu již někoik let pracuje společnost Samsung se svým spartphonem Galaxy Round.
Co bude dál
Ekologický smartphone
Vědci se neustále snaží vyvinout takový přístroj, který by byl ekologicky rozložitelný nebo využíval čistou energii pro napájení. Takový mobil byl představen již v roce 2016, byl jím prototyp, který mohl být napájen sluneční energií. Tento typ byl primárně navržen pro lidi pracující venku a pro všechny, kdo předpokládají, že budou delší dobu pobývat mimo zdroje energie.

Doporučené články