Opravdu to potřebujete?

Každý z nás touží vyrovnat se přátelům. Jak už v dosaženém vzdělání, kariéře, majetku, rodině a dalších věcech. Avšak si položte otázku – máte na to, abyste investovali půjčené peníze do majetku, abyste mohli svým přátelům jakýmsi sociálním způsobem konkurovat, jenže vaše životní úroveň je v podstatě snížena díky obrovským dluhům? O tom, jak vyřešit svoji finanční tíži. Článek, který vám poskytne všechen potřebný rozhled k této problematice.
kreditní karta

Raději buďte šťastni a bez dluhů

Pokud toužíte po svém bytě či domě, je adekvátní, že si zařídíte hypotéku. Je to investice, jejíž návratnost je nepochybně výdělečná. Když však toužíte po věcech či každoroční pořádné dovolené s all-inclusive, přemýšlejte dvakrát, zda vám takové zadlužení za to stojí. Místo toho se pokuste nalézt lépe placenou práci či si hlídejte rozpočet. Jestliže se znáte a víte, že si peníze neumíte udržet, založte si spořicí účet, ke kterému dostanete přístup až po naspoření konkrétní částky.
utahování rozpočtu

Nedokážete-li si pomoct, nalezněte pomoc

Jestli si nedokážete pomoci a žijete s potřebou neustálého rozhazování peněz, nalezněte si peněžní zdroje, které budou důvěryhodné a nebudou tolik dbát na rychlé splátky. Často se tak stává u rodinných příslušníků, ti aspoň vaši situaci pochopí lépe jak banka. Zkuste také navštívit psychologa, jehož diagnóza a různé rady mohou odhalit nějaké potíže z dětství či puberty. Dokonce, a toho se neobávejte, můžete trpět psychickou nemocí. V mnoha příznacích psychických onemocnění se nachází velké a neúměrné utrácení peněz za nepotřebné věci. Jenže nejsme psychiatři, proto při jakémkoliv podezření na příznaky se ujistěte u psychiatra samotného.
otevřená peněženka
Rozhodně se po přečtení tohoto článku neciťte odstrčeni či nemocně. Každého z nás trápí různorodé problémy. Věřte, že vaše děti budou raději žít v „chudších“ poměrech a bez dluhů než aby tomu bylo naopak.

Doporučené články