Z jakého materiálu by mělo být dětské nádobí?

Mít malé děti nepřináší jen radost, ale také spoustu starostí. Většina z nich je pak zaměřena na jeho bezpečnost. A z dobrého důvodu. V tomto věku totiž ještě nedokážou pořádně odhadnout nebezpečí, které jim hrozí. Neví, že o nůž se mohou pořezat, případně si nedovedou představit následky. Ani neví, že elektrická zásuvka jim může dát ránu. Navíc jejich motorika ještě není plně funkční, což má za následek jejich neobratnost, vedoucí k častým pádům.

Samozřejmě to není nic, z čeho by časem nevyrostly. Do té doby je však na nás, na jejich rodičích a opatrovnících, abychom na ně dávali pozor. A to se týká i stolování. Samozřejmě malé miminko budeme ze začátku krmit, ale jak poroste, začne chtít jíst samo. A po prvních neobratných pokusech se to i naučí.

detskenadobi1

Je to samozřejmě významný a vítaný pokrok v jeho vývoji, ovšem pro rodiče to je další starost: jaké dětské nádobí Chytrá Liška bychom mu měli koupit? Je totiž jasné, že minimálně ze začátku nemůže mít to pro dospělé.

Musíme totiž počítat s tím, že se mu čas od času povede talíř shodit. Jaké následky by to mělo, kdyby se jednalo o klasický porcelánový kus, není třeba zmiňovat. O vidličce a noži s jejich ostrými hroty a okraji ani nemluvě. Jaké tedy koupit?

detskenadobi2

Na trhu je dnes naštěstí mnoho variant dětského nádobí. Obvykle bývají z plastu, což tedy znamená, že se tak snadno nerozbijí. Avšak je třeba mít na paměti, že tento materiál může uvolňovat mikroplasty, které následně náš potomek sní. A že to pro tělo není zrovna dobré, není třeba říkat.

Proto bychom neměli vybírat to, které je nejlevnější a má na sobě oblíbenou postavičku z oblíbeného filmu či seriálu našeho děťátka, ale takovou, které má certifikaci, že je skutečně zdravotně nezávadné. To ostatně neplatí jen pro nádobí, ale i pro oblečení či hračky. Přeci jen, se zdravím bychom neměli hazardovat. A zvlášť u dětí.

Doporučené články